#TrashChallenge

   Це всесвітня відео-естафета не байдужих до життя людей, які свідомо готові почати змінювати себе, щоб бути прикладом позитивних змін у Світі.

   Змінюючи себе внутрішньо, ти змінюєш своє ставлення до зовнішнього, що породжує переоцінку речей, які оточують тебе. Ти бачиш те, чого раніше не помічав, і це змушує тебе щоразу приймати рішення: залишитись байдужим чи почати діяти?!

   Якщо ти обрав діяти! Створи простір навколо себе, викинь сміття з голови, прибери побут свій, та утилізуй мотлох, який людство встигло нагромадити впродовж життя...

   Немає чужого сміття на Землі, де Ти живеш. Прибирати це легко, прибирати це модно, і це не потребує грошей.

Змінюй Світ на краще, Зроби Виклик Сміттю!

   Саме таке звернення можна прочитати усіма мовами Світу, на сайті trashchallenge.org

   Це волантерська, суспільно-корисна, не комерційна, аполітична, безстрокова ініціатива людей, які розпочавши із змін себе, стають корисним прикладом для змін інших.

   Цілью ініціативи є звернути увагу та змінити ставлення громадськості до сміття, що нас оточує, носієм якого частіше самі і є. Сміття як видиме (фізичне), так і невидиме (ментальне) є доти, доки залишається непоміченим…

Як з'явилась ідея #TrashChallenge

   Група однодумців, одного разу прийняли рішення провести благодійну акцію по облаштуванню кухні для дитячого будинку в Чернівцях. Одним із шляхів залучення коштів було волантерське прибирання парку в центральній частині міста. Таким прибиранням вони давали приклад іншим людям які відпочивали, та збирали пожертвування.

   Тим, хто проходив повз, пропонувалось бути прикладом, та не бути байдужим до сміття, навіть чужого, яке вони побачать. А просто його підняти та викинути у смітник, таким чином долучитись до ініціативи.

   З великої кількості відпочиваючих, які знаходились в парку не знайшлося жодної людини, яка б сказала, що вона смітить. Тоді виникло питання: «А звідки ж береться сміття?». Так і був придуманий флешмоб, який мав би вигляд відео-естафети, де одна людина, яка приймає участь у ньому, передає естафету іншим своїм друзям та знайомим.

Умови участі у відео-естафеті #TrashChallenge

   Зазвичай люди, які приймають участь в цій естафеті, роблять виклик сміттю, яке знаходиться поблизу них. Фіксують це на відео, після чого передають естафету трьом іншим учасникам, яким рекомендується прийняти виклик впродовж 48год. Однією умовою для ВСІХ учасників є, залишатись і надалі прикладом чистоти та небайдужості до сміття. Якщо ця умова порушується, рекомендується повторно прийняти участь в естафеті.

   Умови естафети не передбачають залучення коштів.

Мета #TrashChallenge

   Ключовою метою естафети є, звернути увагу людей на сміття, що їх оточує та як вони живуть разом з ним. Саме з ним, оскільки воно як і ми є на одній планеті. А це спонукає нас щоразу робити вибір: залишатись байдужими чи почати діяти? Адже чисто там, де не смітять, і чим більше людей зрозуміють цю ідею – тим більше в нас шансів жити на чистій планеті. Після того, як ти прочитав це, ми передаємо естафету тобі! Зроби виклик сміттю, змінюй світ на краще!!!

 

Коротка стаття:

http://trashchallenge.org

#TrashChallenge

   Просторами найбільших соцмереж інтернету, стартував соціально-користний проект #TrashChallange. Даний проект має схожу концепцію з нашумілим та вже добре відомим icebucketchallange, але як стверджують ініціатори проетку TrashChallange дана естафата є якісно новим віянням, адже її метою є не лише банальна зйомка відео, як люди прибирають сміття, а якісна зміна усталених стериотипів і установок в свідомості людей! Підняти сміття на камеру - це лише крок, але якщо це зробити хочаб кілька разів, то це стає звичкою. Ідея така, що прибирати це так само легко і модно, як наприклад робити селфі чи носити брендовий одяг, це надихає та захаплює)))

   Виникає природнє питання, як з'явилася ця ідея і головне як вона може розійтися світовим маштабом. Ініціатори челенджу розраховують на успіх у простоті участі в відео-естафеті, адже це так легко показати свій приклад іншим, як ти долучаєшся до позитивних змін у світі. Екологічні проекти на сьогодні є досить поширені, а участь в #TrashChallange іх тільки доповнить.

   Уже на старті, проект став міжнародним, адже участь у ньому прийняло більше тисячі людей з усіх кутків землі. Відео в інтернет виклали відомі діячі, селебріті і звичайні громадяни, яким не байдуже довкілля та місто в якому вони живуть. Це і стало основою успіху флешмобу.

   Взагалі, думка про те, що абсолютно бекоштовно, просто з великого бажання і віри десятка людей розпочалась нова хвиля і кожен з нас може вплинути на сцей світ - це неймовірний драйв! TrashChallangeле яскравий приклад того, що це реально, для будь кого. Одне відео може стати поштовхом для масс і для зміни цілого суспільства.

   Дана естафета не має обмежень щодо її учасників. Абсолютно не важливий колір шкіри, віра, національність чи фізичні можливості. Планета наш спільний дім, це великий і дивовижний будинок де живуть мільярди різних людей, але ми всі єдині у своїй меті жити щасливо. Сміття наш спільний ворог – зроби йому виклик! Прибери свій дім, прибери місто та країну, тобі ж тут жити. Почни з себе, змінюй Світ на краще.